Pētījumi

Tēva loma Latvijas ģimenēs – atbalstīt un palīdzēt

Par spīti pieaugošajai lomai, ko tēvi ieņem ģimenes dzīvē un publiski pausto atbalstu lielākai tēvu “iesaistei”, Latvijas sabiedrība (gan vīrieši, gan sievietes) tēvus uzskata galvenokārt par atbalsta funkciju veicējiem, kamēr ģimenes noklusējuma kodols ir māte un viņas bērni. Tā secinājuši sociālantropologi Klāvs Sedlenieks un Kristīne Rolle nupat veiktajā pētījumā par tēva lomu Latvijā, kura pasūtītājs ir nodibinājums Tēvi.

 “Situācijas maiņai jāveic pasākumi, kas nostiprinātu uzskatus par tēvu kā vienlīdz būtisku un centrālu dalībnieku ģimenes un bērnu dzīvē,” uzskata pētnieks Klāvs Sedlenieks. Lai vienotos par mērķtiecīgu un saskaņotu darbību tēva lomas stiprināšanā Latvijā, trešdien, 14. septembrī Kalnciema kvartālā pie viena sarunu galda sēdās vairāku nevalstisko organizāciju un Labklājības ministrijas  pārstāvji.

Pētījumu pasūtīja nodibinājums Tēvi, ar mērķi noskaidrot, kāda ir vīrieša/ tēva loma ģimenē un bērnu audzināšanā jeb neapmaksātajā aprūpes darbā. Pētījuma galaziņojumu var lejupielādēt nodibinājuma Tēvi mājas lapā www.tevi.lv.

Foto: Emīls Trauliņš