Pētījumi

Pētnieki atklāj tēva lomas aizkulises Latvijā

Trešdien, 2016. gada 14. septembrī, plkst. 10:00 Kalnciema kvartāla galerijā nodibinājums Tēvi aicina medijus uz pētījuma par tēva lomu prezentāciju, kurā sociālantropologi Klāvs Sedlenieks un Kristīne Rolle atklās pētījuma Palīdzēt un atbalstīt: Latvijas tēvi ģimenes dzīvē” rezultātus.

 “Vispirms manējo un tad – katrs savējo!” – tā varētu raksturot darbu sadalījumu ģimenēs, jo tēvi aizvien vairāk palīdz un atbalsta mātes stereotipiskajos sieviešu mājas darbos un bērnu aprūpē, tomēr vīriešu atbildībā esošie pienākumi tā arī paliek vīriešu atbildība. Tas ir tikai viens no secinājumiem pētījumā, ko piecu mēnešu laikā veica sociālantropologi Klāvs Sedlenieks un Kristīne Rolle, intervējot tēvus, mātes un darba devējus, kā arī analizējot normatīvos aktus.

Plašāk par to, kāda ir vīrieša – tēva loma ģimenē un bērnu audzināšanā būs iespējams uzzināt pētījuma prezentācijas laikā. Lai piedalītos pasākumā, lūdzam mediju pārstāvjus līdz šā gada 13. septembrim atsūtīt savu vārdu, uzvārdu uz e-pastu elina.klavina@inspired.lv.

Pēc pētījuma prezentācijas Latvijā aktīvās nevalstiskās organizācijas un nodibinājumi aktualizēs jautājumus, izskatīs problēmsituācijas un dalīsies piemēros ar labo praksi par tēvu līdzdalību bērnu audzināšanā Latvijas ģimenēs. Pasākuma laikā organizācijas parakstīs sadarbības memorandu, lai turpmāk jautājumi par tēva lomu tiktu risināti mērķtiecīgi un saskaņoti.