Jaunumi

Mīlestība un izvairīšanās – ko saka vīrieši? #globalguytalk

Kā vīriešiem, tā arī sievietēm praktiski un garīgi ir labāka dzīve sabiedrībā, kas ir līdztiesīga un iekļaujoša. Iesīkstējušas vīrietības normas ietekmē ne tikai dzīves kvalitāti. Tās atražo nevienlīdzību un smagākajās formās noved pie vardarbības pret sevi un citiem.

Iniciatīvu #globalguytalk var arī uzskatīt par turpinājumu fotogrāfa Johana Bavmana augsti novērtētajai fotoizstādei Zviedru tēti, kas izrādīta vairāk nekā 70 valstīs visā pasaulē, arī Latvijā. Ar #globalguytalk mēs vēlamies, balstoties Zviedrijas tēvu pieredzē – pastiprināt darbu ar vīriešiem un puišiem, lai veidotu līdztiesīgāku sabiedrību.

Mēs esam novadījuši duci sarunu Tēvu radio raidierakstā un vairākas slēgtas sarunu grupas ar vīriešiem šajā gadā un pērn, runājot par tēmām, kas bieži vīriešus biedē. Un patiešām, savākt grupas, kurās vīri brīvi un droši dalās pārdomās nebūt nebija viegli.

Tomēr vairāki desmiti Latvijas vīriešu atsaucās sarunām un bija gatavi dalīties pārdomās un pieredzē.

Lai dotu impulsu un piemēru tam ka un kā vīrieši spēj sarunāties, raidierakstā Tēvu radio divu sezonu garumā runājām ar Latvijā zināmiem vīriešiem par #globalguytalk tēmām – mīlestību, izvairīšanos, ievainojamību, ego, draudzību un seksualitāti. Šīs saruna iezīmē teritoriju un dziļumu, kādā spēj sarunāties vīrieši, kad viņiem dota telpa, laiks un labi instrumenti, lai runātu par dziļām tēmām.

Runājot gan ar vīriešiem grupas, gan raidieraksta viesiem runājām, piemēram, par to, kas vīriešu padara stiprākus – robežas vai atvērtība? Kas mūs padara cilvēcīgākus? Paradoksāli un likumsakarīgi reizē, mīlestība un izvairīšanās, norobežošanās ir kā monētas divas puses, kur svarīga ir atvērtība un pašrefleksija. Kad to sevī attīstām caur sarunām un uzticēšanos – varam dzīvot piepildītāku dzīvi un vairāk atbalstīt līdzcilvēkus.

Aicinām klausīties sarunas Tēvu radio par šīm tēmām un uzdrīkstēties turpināt šīs sarunas jau savos draugu lokos.

Jānis Ozoliņš – Mīlestība:

https://open.spotify.com/episode/1Fvz9ckQPCjAsnTXi8ysQg?si=4e0a1c6ea2f94d08

Jānis Šipkēvics – Mīlestība:

https://open.spotify.com/episode/4Z5eBdZaN5Wbi4mb7nWKmv?si=4a6420e5125b499d

Jānis Skutelis – Izvairīšanās:

https://open.spotify.com/episode/16cQNISo384f6XYHiq4DIm?si=6b8cae5507634a16

Edgars Raginskis – Izvairīšanās:

https://open.spotify.com/episode/2nOpmCIsAPtegexwSOGydY?si=1d8deff9e2104440

Projektu finansē Zviedru institūts/ Swedish Institute.