Jaunumi

#GLOBALGUYTALK – Vīri sāksim sarunāties.

Zviedrijas iniciatīva #globalguytalk aicina vīriešus uz sarunām par tēmām, par kurām reti sanāk sarunāties. 

Dzimumu līdztiesības iniciatīva “vīru vakariņas” Zviedrijā tika izveidota 2016. gadā un kopš tā laika ir guvusi lielus panākumus. Sadarbībā ar Zviedrijas institūtu, bezpeļņas fondu Make Equal, Zviedrijas vēstniecību Latvijā un Biedrību Tēvi iniciatīva #globalguytalk nonāk Latvijā. Tās mērķis ir starp vīriešiem rosināt sarunas, kas var mainīt ierastos priekšstatus un veicināt dzimumu līdztiesību.

Vai vakariņas ar draugiem var veicināt dzimumu līdztiesību? 

Šis jautājums bija sākumpunkts iniciatīvai, kuru 2016. gadā iesāka fonds Make Equal, veidojot “vīru vakariņas”. Kopš tā laika visā Zviedrijā – parlamentā, futbola klubos un privātmājās – ir sarīkotas neskaitāmas vīru vakariņas, dalībniekiem daloties pieredzē par visu – sākot no mīlestības un seksualitātes līdz pašcieņai un ievainojamībai.

Sadarbībā starp Make Equal, Zviedrijas institūtu un Zviedrijas vēstniecībām un konsulātiem “vīru vakariņas” kļūst starptautiskas un pārtop par #globalguytalk. Iniciatīvas mērķis ir rādīt vīriešiem iespēju piedalīties sarunās par to, kā dažādas normas un gaidas veido viņu priekšstatus par sevi, un kā vīrieši var līdzdarboties vienlīdzīgākas sabiedrības veidošanā.

Vīriešu iesaiste – nākmais solis ceļā uz dzimumu līdztiesību.

Kā vīriešiem, tā arī sievietēm praktiski un garīgi ir labāka dzīve sabiedrībā, kas ir līdztiesīga un iekļaujoša. Iesīkstējušas vīrietības normas ietekmē ne tikai dzīves kvalitāti. Tās atražo nevienlīdzību un smagākajās formās noved pie vardarbības pret sevi un citiem.

Zviedrijas misija ir iesaistīt puišus un vīriešus līdztiesīgas sabiedrības veidošanā, īstenojot iniciatīvas, kas veicina pozitīvas vīrietības normas. Vīriešu iesaistei ir nozīmīga loma, izskaužot iesīkstējušās sociālās un kulturālās attieksmes, kas ir pamatā dzimumu nevienlīdzībai. 

Iniciatīvu #globalguytalk var arī uzskatīt par turpinājumu fotogrāfa Johana Bavmana augsti novērtētajai fotoizstādei Zviedru tēti, kas izrādīta vairāk nekā 70 valstīs visā pasaulē, arī Latvijā. Ar #globalguytalk mēs vēlamies, balstoties Zviedrijas tēvu pieredzē – pastiprināt darbu ar vīriešiem un puišiem, lai vedotu līdztiesīgāku sabiedrību.

Latvijā ar Zviedrijas vēstniecības un Zviedru institūta atbalstu, #globalguytalk iniciatīvu īstenos Biedrība Tēvi. 2021. gada pavasarī, vasarā un rudenī mēs aicināsim uz plašām diskusijām Sarunu festivālā Lampa un sarunām šaurā lokā tiešsaistē un klātienē, piedāvāsim vērtīgas podcasta intervijas un sarunu pieredzi dabā, lai attīstītu un stiprinātu patiesas, atklātas un drosmīgas sarunas starp vīriešiem par tēmām, kas noved pie drošākas vides un sabiedrības mums visiem, kā arī veicina līdztiesīgas un iekļaujošas sabiedrības veidošanos un nostirpināšanos. 

Sekojiet jaunumiem biedrības Tēvi Facbook un Instagram kanālos!

Pieteikšanās norisēm: https://ej.uz/guytalkLatvia

Projektu finansē Zviedru institūts/ Swedish Institute.

 

Vairāk informācijas par #globalguytalk un norisēm: 

https://www.facebook.com/biedribatevi

www.tevi.lv

https://globalguytalk.com

Saziņai: lauris@tevi.lv