Jaunumi

Ego un ievainojamība – divas vīrietības šķautnes, kas viena otro papildina. #globalguytalk

Sadarbībā starp Make Equal, Zviedrijas institūtu un Zviedrijas vēstniecībām un konsulātiem “vīru vakariņas” kļūst starptautiskas un pārtop par #globalguytalk. Iniciatīvas mērķis ir rādīt vīriešiem iespēju piedalīties sarunās par to, kā dažādas normas un gaidas veido viņu priekšstatus par sevi, un kā vīrieši var līdzdarboties vienlīdzīgākas sabiedrības veidošanā. Vīriešu iesaiste – nākamais solis ceļā uz dzimumu līdztiesību.

Mums, īstenojot #globalguytalk un vadot tēvu grupas, ir bijusi iespēja iepazīt Latvijas vīriešus tuvplānā. Ir pārsteidzoša vīriešu gatavību runāt un dalīties pieredzēs, runāt par neērtiem jautājumiem un atklāties, kad ir nodrošināta droša vide, kurā vīrietis netiek vērtēts, nesaņem pamācības vai netiek kritizētas viņa izvēles vai pagātnes kļūdas. Slēgti vīriešu apļi ir droša vide un vieta izaugsmei un pašrefelksijai. Runājot par ego, virkne vīriešu sāk ar kaunu un nedrošību, jo publiskais diskurss ego ir padarījis par apšaubāmu un apkarojamu. Taču kā uzsver mūsu raidierakstu sarunu biedri – Gustavs un Georgs – ego pamatā ir mūsu apzinātās personības, virzības spēks, kam ar laiku ir jāspēj likt pretī vīrieša dziļākā un bieži patiesā būtība, kas vīrieti spēj padarīt ievainojamu – pirmkārt jau paša uztverē, taču caur to, kļūstot stiprākam un pamanot dziļāk savas vajadzības, bailes, spēku un pārliecību, prasmi būt empātiskam un gādīgam. Savukārt, Venta stāstā var uzzināt kā dziļākajā ievainojamībā, vīrietis var sastapt savu patieso spēku.

To cik atvērti un dziļi vīrietis spēj runāt par sevi un saviem izaicinājumiem, lieliski ilustrē Tēvu radio raidieraksti, kuros runājām ar Latvijas vīriešiem par šīm tēmām.

Vīrieša pasaule var būt pārpildīta, tukša vai pārmaiņu un neziņas pilna. Un tieši spēcīgs ego un savas ievainojamības apzināšanās var būt labākais resurss, lai ar tiktu skaidrībā ar dzīvi un sevi.

Aicinām klausīties Tēvu radio raidierakstus, kur runājam par ego un ievainojamību, un drosmīgi turpināt šīs tēmas un sarunas jau savos draugu un kolēģu lokos:

Gustavs Terzens – Ego:

https://open.spotify.com/episode/0EPweNXkSjKHnhFjSFp4mI?si=0f15108ad42f4598

Georgs Rubenis – Ego:

https://open.spotify.com/episode/0rtl7ilaepEtFwWkzdOtlx?si=1e9fc29a942d445a

Lauris Liepa – ievainojamība:

https://open.spotify.com/episode/3WsfiP3t9MlL1VJsrK5vsG?si=ff9c7c531814401a

Vents Sīlis – ievainojamība:

https://open.spotify.com/episode/1FyOB8HZVoyUPAOkarysG1?si=862d4b81852c47a2

Projektu finansē Zviedru institūts/ Swedish Institute.