Jaunumi

Draudzība un seksualitāte – pelēkais zirdziņš vai slēptais resurss? #globalguytalk

Zviedrijas iniciatīva #globalguytalk aicina vīriešus uz sarunām par tēmām, par kurām reti sanāk sarunāties.

Dzimumu līdztiesības iniciatīva “vīru vakariņas” Zviedrijā tika izveidota 2016. gadā un kopš tā laika ir guvusi lielus panākumus. Sadarbībā ar Zviedrijas institūtu, bezpeļņas fondu Make Equal, Zviedrijas vēstniecību Latvijā un Biedrību Tēvi iniciatīva #globalguytalk nonāk Latvijā. Tās mērķis ir starp vīriešiem rosināt sarunas, kas var mainīt ierastos priekšstatus un veicināt dzimumu līdztiesību.

Rīkojot #globalguytalk sarunu vakarus, visizaicinošākā izrādās tēma par vīriešu seksualitāti. Ierosināt vīriešus uz atvērtību, godīgu sarunu tiešām nav viegli. Bieži jāsāk ir ar pamata sarunu par to, ko seksualitātes jēdziens sevī ietver. Sarunu par sevis apzināšanos, pieredzi, sava ķermeņa pieņemšanu, sevis izpratni attiecībās. Savas seksualitātes pieņemšanu un otra cilvēka pieņemšanu, neuzlūkojot to kā objektu. Spēju runāt par attiecībām un atzīt kļūdas, atpazīt piedzīvotu vardarbību vai atzīt izpratnes trūkumu par to – katra saruna par šo tēmu ir izrādījusies kā amerikāņu kalniņi. Iespējams atklātākā un drosmīgāka saruna Tēvu radio vēsturē ir tieši tā, starp Biedrības Tēvi kolēģiem Gati un Lauri, kuri atklāti pārrunā savas pieredzes un izaicinājumus, runā par robežām un iedziļināt tēmā. Katra iespēja palūkoties pirmkārt uz sevi, nevis seksualizēt sarunas un cilvēkus ārpus sevis, ir liels izaicinājums un sasniegums vīriešiem, kad drosmīgi līdz seksualitātes tēmai ir tikts.

Pavisam citādas ir sarunas par draudzībām un koleģialitāti. Taču arī tajās bieži parādās izaicinājumu stīga un apliecinājums, cik bieži vīrieši vairās ienirts un labprāt paliek virspusē, gan veidojot draudzības, gan veidojot drošas un uzticībā balstītas koleģiālas attiecības.

Katram vīrietim ir pamats sev veicāt, kā mēs dalāmies par to, kas mūs satrauc, interesē vai pārsteidz? Kā mēs attiecāmies pret savu ķermeni un kā uztveram citus? Vai esam godīgi un pieņemoši? Aicinām ieklausīties Tēvu radio raidierakstu sērijās, kur dziļi un plaši runājam par šīm tēmām ar Latvijā zināmiem vīriešiem un jomas speciālistiem:

Gatis Smidrovskis – Seksualitāte:

https://open.spotify.com/episode/27Yais75hGNECp5f6Nhgmv?si=853efcae16804e17

Nils Sakss – Konstantinovs – jaunieši un seksualitāte:

https://open.spotify.com/episode/48Ym3spguVu8SuwRQZWH7N?si=5c9a734f4f6a4dad

Ralfs Eilands – draugi un kolēģi:

https://open.spotify.com/episode/3vLlJGs8L3Zkn6PWTbXJ7V?si=a2b35b0e2b1c4c8f

Edgars Pētersons – draugi un kolēģi:

https://open.spotify.com/episode/02QtqTnwpQiLJc0Zoab7eL?si=febb9acb84a34b23

Projektu finansē Zviedru institūts/ Swedish Institute.